Často kladené otázky týkající IrfanView

IrfanView hlavní stránce
 

 • Q: Chci vytvořit CD-ROM s obrázky a dám IrfanView na CD. Jak mohu začít IrfanView je prezentace při vložení CD do mechaniky? 
  A: Můžete vytvořit buď vlastní běžící EXE soubor prezentace (v prezentaci dialogu) nebo můžete zkopírovat původní soubory na CD a použít soubor TXT. Přečtěte si soubor nápovědy stránku "Jak začít IrfanView slideshow z CD?" pro příklady. 
   
 • Q: Jak snížit velikost souboru uloženého z XX YY KB? 
  A: Není jedním kliknutím řešení pro to, sorry. 
  1. Otevřete obrázek. 
  2. Přejít na menu Image-> Změnit velikost / Převzorkování a snížit rozměry obrazu v obrazových bodech. 
  3. Přejít na menu File-> Save as, vyberte JPG a uložit jako nový soubor (viz též JPG uložit nastavení jako: nižší JPG kvalitu, zrušte zaškrtnutí políčka EXIF, apod.). 
  4. Podívejte se na velikost souboru do nového souboru. Pokud stále příliš velký, opakujte kroky, pomocí menší velikost pixelu a / nebo nižší kvality, atd. 
  X. Pro mnoho obrázků, použijte File-> dávkové konverze, Upřesnit možnosti. 
  Poznámka: od verze 4.20, která nová JPG uložit volba byla povolena: Nastavit velikost souboru. IrfanView PlugIns musí být nainstalován. 
   
 • Q: Problém: Od včerejška, IrfanView zobrazuje všechny mé obrázky černá / bílá! Proč? 
  A: Zatížení volba pro JPGs "Load jako odstíny šedé" v "Vlastnosti-> JPG / PCD / GIF" je aktivován, zrušte prosím zaškrtnutí políčka! 
  Poznámka: V dialogovém okně Uložit, viz formát JPG možnosti ukládání. Volba "Uložit jako odstíny šedé" nesmí být aktivní. 
   
 • Q: Problém: IrfanView nemůže přečíst názvy souborů / cest s čínskými, japonštiny, polštiny atd. znaků. 
  A: Aktivujte si prosím UNICODE plugin Vlastnosti-> Jazyky. 
   
 • Q: Jak používat JPG bezztrátový operace (rotace, IPTC, Comment) v dávkovém režimu? 
  A: Spusťte Thumbnail okna, otevřete složku s JPGs, vyberte mnoho JPGs a vidět v souboru s náhledy navigaci pro JPG Lossless operace -> Lossless transformace s vybranými palci. Poznámka: auto-rotace volba funguje pouze v případě, je orientace EXIF ​​tag správně uložen (ne vlevo nahoře). 
   
 • Q: Je přenosný IrfanView verze (pro paměťová zařízení USB, CD atd.)? 
  A: Ano, každý IrfanView verze je přenosná. Můžete: 
  1. Zkopírujte existující / instalovaný IrfanView složky na USB flash paměť (doporučeno), nebo 
  2. Použijte normální instalátor a nainstalovat IrfanView do složky USB flash disk, nebo 
  3. Pomocí ZIP verzi a rozbalte do složky USB flash disk. 
  (Poznámka: ZIP verze IrfanView je vždy k dispozici na internetových stránkách odkaz Jiné stažení stránky v dolní části stránky). 
   
 • Q: Jak mohu IrfanView jako výchozí prohlížeč? 
  A: Datum IrfanView, jděte na 'Vlastnosti-> Rozšíření "a spojit své druhy. 
   
 • Q: Problém: Mám-li ušetřit nějaké obrázky jako JPG a nastavit velikost souboru možnost, dostanu chybovou zprávu uložit. Proč? 
  A: Nemůžete dosáhnout jakýmkoli možným velikost souboru pomocí JPG komprese. JPG soubor / obraz nelze uložit menší než JPG soubor / obraz s kvalitou 1, znamená, že existují určitá omezení týkající se minimální jpg Velikost souboru. Pokud nastavíte menší velikost souboru než JPG (s kvalitou 1) lze zkomprimovat, dostanete chybovou zprávu. Pokud chcete dosáhnout požadovanou velikost souboru, budete muset změnit velikost obrázku první (snížení rozměry obrazu v menu: Image-> Resize) nebo zakázat velikosti souboru a uložte pouze pomocí JPG kvalitu. 
   
 • Q: Proč je RAW načítá pomalu (Fotoaparát RAW formátů, např. CR2)? 
  A: To záleží, které RAW plugin volby se používají v "Vlastnosti-> Plugins". Náhled volba je nejrychlejší, Half-size je velmi jednoduché a jestliže jsou oba deaktivovány: plná RAW je načten => velmi pomalé. 
   
 • Q: Proč jsou některé editovat menu nebo červené oko nabídky zašedlé? 
  A: Mnoho upravit možnosti nebo redukce červených očí pracuje na výběru pouze. Vytvoření první výběr (obrys obdélník) v obraze pomocí levého tlačítka myši. 
   
 • Q: Jak třídit snímky podle data, vzít? 
  A: Open Náhledy okno a načte složku. Viz náhledy řadit menu, použijte Seřadit podle data EXIF. 
   
 • Q: Jak používat dávkové konverze / přejmenování třídit výsledek témata do složek s datem-pořízena ve názvu složky? 
  A: V Batch dialogu, můžete použít zástupné znaky v názvu výstupního adresáře. Pokud nastavíte název adresáře jako "C: \\\\\\\\\\\\\\\\ seřazena images \\\\\\\\\\\\\\\\ $ E36868 (% y_% m_% d) \\\\\\\\\\\\\\\\", budete ukládat výsledné soubory ve složkách s datum-brát (formát: YYYY_MM_DD) v názvu složky, jako " C: \\\\\\\\\\\\\\\\ seřazena images \\\\\\\\\\\\\\\\ 2011_06_23 \\\\\\\\\\\\\\\\ ". 
   
 • Q: Jak mohu dávkové přejmenování "jpg" soubory na "jpg" (malá písmena přípony)? 
  A: V Batch-Conversion dialogu použít vzor přejmenování: $ n.jpg (Ujistěte se, že máte pouze soubory JPG vybrán / přidány do seznamu vstupů). 
   
 • Q: Jak mohu přidat zvuk v pozadí pro automatickou prezentaci nebo EXE / SCR? 
  A: V prezentaci dialogu dal / přidat MP3 soubory do prezentace seznamu souborů, obvykle na začátek nebo před obrazem. MP3 soubor je přehráván, dokud to skončí, nebo až příští MP3 je načten ze seznamu souborů. IrfanView PlugIns by měl být také instalován, alespoň MP3 plugin. 
   
 • Q: Proč nemohu rolovat velký, zvětšený (větší než obrazovky) snímek v celoobrazovkovém režimu pomocí šipek / page klíče? 
  A: Buď je obrázek není opravdu větší než obrazovky nebo možnost Vlastnosti-> Browsing/Editing-> Přejít na následující obrázek ... aktivní, zrušte prosím zaškrtnutí políčka. 
   
 • Q: Stáhnul jsem si IrfanView (nebo PlugIns), ale když ho spustím, dostanu hlášení "Toto není platná aplikace typu Win32"? 
  A: Tato zpráva se zobrazí na poškozené / neúplné soubory EXE, pravděpodobně download chyb. Stáhnout znovu, zkuste jinou zrcadlo nebo umístění. 
   
 • Q: Proč je uložen soubor JPG mnohem větší než původní JPG souboru? 
  A: JPG velikost souboru závisí primárně o kvalitě JPG zachránit v dialogu Uložit možností. Normální kvalita je 75 nebo 80, bude vyšší hodnoty vytvářejí větší výsledek souborů. 
   
 • Q: Je IrfanView kompatibilní s Windows 8/Windows bit 64 7/Vista/XP? 
  A: ANO, jako pravděpodobně 95% všech 32 bitových programech. 
   
 • Q: Jak mohu vytvořit výběr s přesným velikosti nebo poměru? 
  A: Viz v menu: Edit-> Vytvořit vlastní plodiny výběr (nebo jiné výběr menu). 
   
 • Q: Jak mohu označit soubor při procházení? 
  A: Viz zkratkových nápovědy soubor stránku. Označit soubor s X, odznačit SHIFT + X, použijte SHIFT + Q pro zobrazení všech označených souborů v náhledech okně. 
   
 • Q: Jak mohu vložit další obraz do aktuálního snímku? 
  A: První kopie obrazu (který by měl být vložen) do schránky, např. v jiném IrfanView instance. Nyní otevřete pravý obraz, pomocí myši a vyberte obdélník (nebo použití: Edit-> Vytvořit vlastní výběr), a pokud nyní použít: Edit-> Paste, bude obraz ze schránky se vloží do výběru. V Vlastnosti-> editaci, můžete nastavit, aby se vešly, nebo protáhnout vložený obrázek do výběru. 
   
 • Q: Proč jsou IrfanView Náhledy obrázků není jasné? 
  A: Viz Miniatury Windows nabídky možností / dialog. Deaktivovat volbu "Load EXIF ​​náhledů na JPGs". 
   
 • Q: Mám-li začít IrfanView v systému Windows 7, systém se zeptá mě pokaždé o začátku jako správce, proč? 
  A: Někdo, ne IrfanView, nastavení programových vlastnosti "Spustit jako správce". Vypněte tuto volbu (klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu IrfanView / EXE, Vlastnosti, na kartě: kompatibility) a spusťte IrfanView normálně. Vlastně, nemělo by být vybrána možnost v kartě Kompatibilita pro IrfanView. 
   
 • Q: Jak mohu změnit ikonu pro IrfanView sdružení? 
  A: Přejděte na Vlastnosti-> Rozšíření a zvolte ikony tlačítko. Zde si můžete nastavit jinou ikonu (y) pro přidružené typy souborů. 
   
 • Q: Dávkové konverze: Jak mohu uložit výsledků soubory v původní / zdrojové složky (i když jsou použity soubory z několika vstupních podsložek)? 
  A: Použití pokročilých dávkové možnosti, aktivujte volbu Vytvořit podsložky v cílové složce. Jako cílové složky (hlavní šarže dialog), nastavte na kořenovou složku vašich vstupních souborů, např. C: \\\\\\\\\\\\\\\\, pokud jsou všechny vstupní soubory jsou umístěny na disku C. 
   
 • Q: Problém: Od včerejška, IrfanView zobrazuje všechny snímky zkresleny / roztažený! Proč? 
 • Q: Problém: Když jsem velikost / převzorkovat obraz, velikost obrazu nemění. Proč? 
  A: Pohled menu jako "Fit obrázků do počítače" je aktivován (nebo podobný pohled na přání), zrušte prosím zaškrtnutí políčka a zkuste jiný možnost zobrazení, např. 1:01 vidět v původní velikosti. 
   
 • Q: Jak extrahovat obrázky z EXE prezentaci? 
  A: Spusťte EXE a stiskněte klávesu F1 pro pomoc. Použijte E klávesové zkratky pro extrakci. 
   
 • Q: Jak změnit JPG IPTC / komentář data pro mnoho obrázků (dávkový režim)? 
  A: V miniatury okně, zvolte mnoho JPG obrázků / souborů a použijte menu JPG Lossless Operations sadu IPTC dat / komentář k vybraným palci. Údaje za první snímek se vztahuje na všechny soubory. IPTC dialog nabízí další možnosti. 
   
 • Q: Jsou JPG editační možnosti pro IPTC / komentář bezztrátový? 
  A: Ano, obraz sám o sobě není rekomprese. 
   
 • Q: Jak mohu použít IrfanView nastavit náhodné soubor ze složky / Filelist jako tapety? 
  A: Pomocí možnosti příkazového řádku: / random a / stěna, viz i_options.txt pro příklady. 
   
 • Q: Jak mohu nahrát pouze požadované typy souborů během procházení? 
  Q: Jak vyloučit konkrétní přípony souborů (např. TXT) z procházení adresáře? 
  Q: IrfanView lze načíst například CR2 soubory, ale soubory nejsou zobrazeny v okně miniatur? 
  A: Přejděte na Vlastnosti-> Extensions, upravte přípony souborů v polních zatěžovacích vlastních typů souborů, odstranit nepotřebné nebo přidat zvláštní (ale podporován!) Rozšíření. 
   
 • Q: Problém: Když jsem snížit barevnou hloubku na 8 nebo méně BPP, uloží JPG souboru je vždy 24 BPP? 
  A: Vezměte prosím na vědomí, že JPG lze pouze uložit jako 24 BPP nebo 8 BPP obraz ve stupních šedi. JPG neumožňují jiné BPP hodnoty. Pokud chcete, aby ostatní BPP hodnoty, použijte formáty jako PNG, TIF, BMP, atd. 
   
 • Q: Jak mohu změnit ikonu na ploše pro IrfanView? 
  A: Jedná se o standardní funkce Windows. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu ploše, pak "Vlastnosti". Nyní můžete nastavit jinou ikonu (změna ikony) nebo odstranit / změnit klávesovou zkratku pro spuštění programu. 
   
 • Q: Jak mohu načíst typy souborů bez jakékoli prodloužení při procházení? 
  A: Přejděte na Vlastnosti-> Extensions, upravte přípony souborů v polních zatěžovacích vlastních typů souborů, přidat | na konec, vytvořit prázdnou položku rozšíření. Volitelné: přejděte na Vlastnosti-> Zpracování souborů a zakázat možnost: Zeptejte se přejmenovat, pokud správnou příponu. 
   
 • Q: Jak vytisknout pouze část obrazu? 
  A: Použijte levé tlačítko myši a vyberte požadovanou část v obraze, pak použijte menu tisku. 
   
 • Q: Jak načíst PDF soubory v IrfanView? 
  A: Nainstalujte IrfanView a pluginy. Ghostscript instalován např. z zde . 
   
 • Q: Jak vytisknout několik souborů (šarže print)? 
  A: V okně miniatur, můžete vybrat mnoho obrázků / souborů a použijte menu tisku vybrané soubory jako jednotlivé obrazy. 
   
 • Q: Jak mohu přidat bublinou / balón do obrazu? 
  A: První najít nějaké pěkné / empty bublin / bublinu obrazy, např. na místech, jako: http://openclipart.org/detail/38593 nebo podobných webových stránek (vyhledávání na Google na "balónu bublinu"). Získáte nejlepší výsledky, pokud máte takové balónem obrazy uložené jako průhledné PNG. Nyní můžete přidat balón obrázek do normálního obrazu pomocí menu: Edit-> Insert překrytí / vodoznak obrázek. Později si můžete vybrat vnitřek balónu / text okolí a vložit text do balónu. 
   
 • Q: Jak otevřít aktuální IrfanView soubor v Průzkumníku Windows? 
  A: Můžete definovat Windows Explorer jako jeden z externích editorů (Vlastnosti-> Misc). Správný příkaz je jako: průzkumník "/ n, / vyberte,"% 1 
   
 • Q: Jak vytisknout mnoho snímků na jednu stránku? 
  A: V miniatury okně, použijte menu Sestavte kontaktní list z vybraných palci. Výsledný obrázek (y) lze vytisknout nebo uložit. 
   
 • Q: Je IrfanView kompatibilní se systémem Windows 95 nebo 98? 
  A: Ano, IrfanView je kompatibilní se všemi Win9x a později verze systému Windows. Win9x rozumí: Windows 95, 98, 98 SE a Windows ME. 
   
 • Q: Existuje způsob, jak to udělat dávkové skenování bez nutnosti skener ADF? 
  A: Ano, zrušte zaškrtnutí volba v menu: File -> Získat / Dávkové skenování -> Zavřít TWAIN dialog po získání obrazu. 
   
 • Q: Jak používat Unicode (např. čínština) text v Insert-Text dialogu? 
  A: Přejděte na Ovládacích panelech, Místní a jazykové nastavení (pokročilé nastavení), zvolte "čínský" pro možnost "Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode". 
   
 • Q: Problém: Když se pokusím zahrát Avis a MPG s IrfanView, vždycky jsem si chybové hlášení "MMSYSTEMxxx, no zařízení ..."! 
  A: Prosím hledání na http://www.microsoft.com pro více Infos o číslo zprávy. V některých případech se oprava je k dispozici. 
   
 • Q: Jak mohu přehrát QuickTime (MOV), soubory s IrfanView? 
  A: Chcete-li přehrávat všechny soubory formátu QuickTime: install Apple QuickTime, nainstalujte IrfanView pluginy. Aktivujte Quicktime plugin pro IrfanView ve Vlastnostech-> Video / Zvuk. 
   
 • Q: Bug report: IrfanView nezachrání nastavení! Proč? 
  A: K dispozici jsou 2 možnosti, první: Vaše INI (i_view32.ini) soubor (nebo celé IrfanView složky) je nastavena jen pro čtení, prosím, změnit, druhý: někteří "smart" podložka / obnovení nástroje / plugins perete příliš mnoho , vylučte IrfanView souborů / složek z těchto akcí. Můžete také přesměrovat INI souboru do jiné složky (viz další otázka níže); možné také během instalace. 
   
 • Q: Problém: Tlačítko Přidat do prezentace / šarže dialogu se nelze přidat vybraný soubor do seznamu souborů. 
  A: Tam je Windows Explorer "funkce": Skrýt příponu souborů známých typů. Prosím deaktivovat tuto výchozí (a hloupé) Explorer možnost ukázat soubory s jejich skutečnými jmény a rozšíření! 
   
 • Q: Bug report: thumbnail okno havaruje, když mám mnoho souborů ve složce! 
  A: Toto je Windows 9x/XP chyba (nyní i na Windows 7 64 bit => modrá obrazovka, Windows chyby), max. počet souborů ve složce je závislé na systému. WinNT/Win2K funguje. Zkuste rozdělit soubory na několik složek. 
   
 • Q: Bug report: Když jsem zachytit video, proč je obrazovka černá? 
  A: Pokuste se vypnout akceleraci videa v Nastavení -> Ovládací panely -> Zobrazení -> Throubleshooting, během screenshoty. Nebo spustit druhou instanci hráče a pokusit se zachytit. 
   
 • Q: Bug report (Windows 9x): V okně miniatur, když kliknu na miniaturu, nic se nestane, obrázek nebude zobrazen v hlavním okně! 
  A: Máte starou verzi "comctl32.dll", prosím, aktualizujte tuto součást Windows z domovské stránky MS, vyhledejte Comctl32.dll aktualizace. 
   
 • Q: Problém: Při poklepání na soubor, který je spojený s IrfanView, mám chybová zpráva "Nelze najít soubor [cesta] nebo jedna z jeho složek". V čem je problém? 
  A: Datum IrfanView, jděte na 'Vlastnosti-> Rozšíření "a přiřadit své typy souborů znovu. 
   
 • Q: Bug report: IrfanView běží / začíná velmi pomalu na mém systému! Proč? 
  A: Pravděpodobně staré anti virus program nebo jiný pozadí software je spuštěn, což způsobuje takové problémy. Zkontrolujte váš systém. 
   
 • Q: Bug report: screensaver vytvořený IrfanView ukazuje jen pár obrázků a potom ukončí. Proč? 
  A: Problém je způsoben jiným systémem softwarem, který zabije displeje. Zkontrolujte váš systém. 
   
 • Q: Upgrade: Je nutné odinstalovat starší verzi před instalací novější verze? 
  A: Ne Nainstalujte novou verzi přes jakékoli starší verze. Po instalaci, stačí aktualizovat Vaše sdružení / možnosti v rámci Vlastnosti-> Extensions. 
   
 • Q: Mohu použít IrfanView na Linuxu? 
  A: Ano. Neexistuje žádné nativní Linux verze IrfanView. Nicméně, můžete použít IrfanView ve spojení s linuxovými programy jako víno, Windows Linux emulátory a Linux-založené virtuální stroje. Vezměte ZIP verzi IrfanView a rozbalte ho a zkopírujte existující Windows IrfanView složku Linux. To je jednodušší, neboť instalační potřebovat další Windows DLL spustit. Viz pokyny týkající se: IrfanView na Linuxu s Wine 
   
 • Q: Mohu použít IrfanView na Mac? 
  A: Ano, pravděpodobně. Neexistuje žádné nativní Mac verze IrfanView. Nicméně, můžete použít IrfanView ve spojení s programem Mac, jako je WineBottler / DARWINE. Vezměte ZIP verzi IrfanView a rozbalte ho a zkopírujte existující Windows IrfanView složku systému Mac. To je jednodušší, neboť instalační potřebovat další Windows DLL spustit. 
   
 • Q: Základní: Jak mohu převést např. do obrazu BMP / JPG soubor, který chcete? 
  A: Otevřete soubor BMP pomocí File-> Otevřít nabídku. Nyní přejděte na Soubor-> Uložit jako nabídky, vyberte jako výstupní formát JPG, nastavit nový název souboru / složky a uložit. Pokud chcete převést mnoho souborů, použijte dávkovou konverzi. 
  Viz také toto video . 
   
 • Q: Základní: Musím IrfanView pluginy? 
  A: Pravděpodobně ne. Všechny základní možnosti / vlastnosti / plugins jsou zahrnuty ve standardním IrfanView instalaci. PlugIns obsahuje obvykle speciální formáty souborů. Pokud potřebujete speciální plugin, bude IrfanView ukáže chybovou zprávu a poté můžete / měli nainstalovat všechny ostatní pluginy. 
   
 • Q: Jak mohu přidat zvuk v pozadí na VCD (Video CD)? 
  A: To není možné specifikaci VCD. 
   
 • Q: IrfanView obsahovat spyware nebo viry, atd.? 
  A: NO. Pokud váš antivirový program hlásí virus nebo spyware v IrfanView stažený z oficiálních domovských stránkách, měli byste buď aktualizovat antivirový program, nebo použít nějaký lepší. 
   
 • Q: Advanced: Jak definovat externí editor (Shift + E) o prodloužení? 
  A: V INI souboru, vytvořte novou sekci [CustomEditors]. Pak piště na nový řádek a nastavte hodnotu pro rozšíření, jako jsou: 
  PDF = D: \\\\\\\\\\\\\\\\ Software \\\\\\\\\\\\\\\\ Foxit Reader \\\\\\\\\\\\\\\\ Foxit Reader.exe ""% 1 "" 
  nebo 
  PDF = D: \\\\\\\\\\\\\\\\ Software \\\\\\\\\\\\\\\\ Foxit Reader \\\\\\\\\\\\\\\\ Foxit Reader.exe "-p"% 1 "" 
   
 • Q: Advanced: Je tu nějaký trik na skrytí nabídky programu a popisky trvale, podobně jako panel nástrojů a stavový řádek? 
  A: Ano. V INI souboru, napište do oddílu [Menu] Aktivní = 0 skrýt menu, v sekci [Caption] Aktivní = 0, skrýt název programu. 
   
 • Q: Advanced: Je tu nějaký trik schovat běžné složky z Open / Save dialog seznam posledních složek? 
  A: Ano. V INI souboru, napište do oddílu [Otevřít] nebo [Save] CommonFolders = 0 skrýt společné složky (například "Moje obrázky" apod.). 
   
 • Q: Já jsem správce. Jak mohu nainstalovat IrfanView na serveru se stejné nastavení pro všechny uživatele? 
  A: 1) Nainstalujte IrfanView na serveru 
  2) Nastavte IrfanView možnosti (vlastnosti, atd.). 
  Nyní nastavte INI soubor "i_view32.ini" pouze pro čtení. 
  Uživatelé nemohou měnit IrfanView možnosti už. 
  3) Aby se zabránilo změny registru (sdružení), můžete skrýt Vlastnosti-> Rozšíření dialog. 
  Napište v INI souboru: 
  ShowExtensionsDlg = 0 v [extensions] sekce. 
   
 • Q: Já jsem správce. Jak mohu nainstalovat IrfanView na serveru, ale každý uživatel by si měli spořit / používat vlastní soubory INI? 
  A: 1) Nainstalujte IrfanView na serveru 
  2) Napište v globálním souboru INI (i_view32.ini na serveru):
   INI_Folder = složka v sekci [Ostatní]. 
   Příklady: 
   INI_Folder = C: \\\\\\\\\\\\\\\\ TEMP, nebo 
   INI_Folder =% TEMP%, nebo 
   INI_Folder =% APPDATA% \\\\\\\\\\\\\\\\ IrfanView, nebo 
   INI_Folder = C: \\\\\\\\\\\\\\\\ TEMP \\\\\\\\\\\\\\\\% YOUR_ENVIRONMENT_VARIABLE%, nebo 
   INI_Folder =% YOUR_ENVIRONMENT_VARIABLE% \\\\\\\\\\\\\\\\ folder
 • Q: Já jsem správce, je IrfanView nainstalován na serveru, každý uživatel kloboukem vlastní INI souboru. Jak nastavit výchozí jazyk programu, aby např. německý / Deutsch? 
  A: Metoda 1: Připravte si speciální INI soubor s vlastní výchozí nastavení a zkopírujte jej místní / uživatelů INI souboru. 
  Metoda 2: Napište do globálního souboru INI (i_view32.ini na serveru):
   DefaultLang = dll-name v sekci [Language]. 
   Příklad pro německy: 
   DefaultLang = deutsch.dll v sekci [Jazyk]. 
 • Q: Já jsem správce. Jak mohu bezobslužně nainstalovat / odinstalovat IrfanView? 
  A: Obvykle si můžete stáhnout ZIP verzi IrfanView a pluginů a nasadit soubory. 
  Verze s vlastním instalační mají speciální startovací možnosti pro tichou instalaci (příklady, verze 4.20): 
  1) IrfanView:
   iview420_setup.exe / silent / folder = "c: \\\\\\\\\\\\\\\\ test složky \\\\\\\\\\\\\\\\ IrfanView" 
   iview420_setup.exe / silent / folder = "c: \\\\\\\\\\\\\\\\ test složky \\\\\\\\\\\\\\\\ IrfanView" / desktop = 1 / palce = 1 / group = 1 / ALLUSERS = 0 / doc = 1 / ini = "% APPDATA% \\\\\\\\\\\\\\\\ IrfanView" 
   iview420_setup.exe / silent / folder = "c: \\\\\\\\\\\\\\\\ test složky \\\\\\\\\\\\\\\\ IrfanView" / ini = "c: \\\\\\\\\\\\\\\\ temp" 

   Volby: 
   Složka: cílová složka, není-li uvedeno: starý IrfanView složka se používá, pokud není nalezen, je použit "Program Files" 
   desktop: vytvořit zástupce na ploše; 0 = ne, 1 = ano (výchozí: 0) 
   thumbs: vytvořit zástupce na ploše pro miniatury; 0 = ne, 1 = ano (výchozí: 0) 
   Skupina: vytvořit skupinu v nabídce Start; 0 = ne, 1 = ano (výchozí: 0) 
   ALLUSERS: desktop / skupina odkazy jsou pro všechny uživatele, 0 = aktuální uživatel, 1 = všichni uživatelé 
   doc: pokud se používá, nastavte asociace souborů; 0 = žádná, 1 = pouze fotografie, 2 = vybrat vše (výchozí: 0) 
   assocallusers: pokud se používá, nastavte asociace pro všechny uživatele (pouze systém Windows XP) 
   ini: pokud jsou použity, nastavit vlastní soubor INI složku (systémové proměnné prostředí jsou povoleny)
  2) PlugIns: 
   irfanview_plugins_420_setup.exe / silent
  3) Odinstalace: 
   iv_uninstall.exe / silent

 

 • Q: Já jsem správce. Jak mohu nastavit některé možnosti, které stanoví, stejně jako tlačítka na panelu nástrojů, prohlížení souborů, soubor smazat, atd.? 
  A: V globální INI souboru (umístěné v IrfanView složky), můžete nastavit některé Nastav hodnoty ve správné INI sekcích: 
  1) Pevná tlačítka na panelu nástrojů:
   [Toolbar] 
   Admin_Flag = hodnota 
   (Která bude použita namísto normálního "vlajky" hodnoty)

  2) Zakázat mazání jednotlivých souborů: 
   [Ostatní] 
   Admin_EnableDelete = 0 nebo 1 
   (1 znamená: mazání Povoleno (výchozí); 0 znamená: Odstranění postižené)

  3) Zakázat soubor procházení: 
   [Zobrazení] 
   Admin_ViewAll = 0 nebo 1 
   (Která bude použita namísto normálního "ViewAll" hodnoty od: Vlastnosti-> brouzdání-> Zobrazit všechny soubory)

   
 • Q: Jaká je IrfanView ikona, je to medvěd nebo ďábel, nebo něco jiného? 
  A: To je červená CAT, silnice kočka. Poznámka: Mám rád kočky, ale to je vtip ;-) 

Original version: http://www.irfanview.com/faq.htm