Cloudmin GPL Install Script pro Xen

Instalátor by měl v ideálním případě být použity pouze v systémech, které nejsou v současné době běží Webmin nebo Virtualmin, ale protože to jen balíčky instaluje nebude zničit veškeré stávající nastavení. Jediné podporované distribuce Linuxu jsou CentOS 5, Redhat Enterprise 5, Debian 4.0 a Ubuntu 8.04.

Instalační skript by si měli stáhnout a nastavit Xen, který je schopen jádro na systému dostanete ji, a pak se zaregistrovat na tento systém jako hostitele Xen v Cloudmin. Pokud nejste již běží jádro Xen, budete muset restartovat systém před Xen instance může být vytvořen i když.

CentOS nebo RedHat instalátor můžete stáhnout z cloudmin-gpl-redhat-install.sh . Jakmile budete mít na systému Linux, který chcete spustit Cloudmin na, spusťte jej pomocí příkazů:

chmod +x cloudmin-gpl-redhat-install.sh 
./cloudmin-gpl-redhat-install.sh 


Debian nebo Ubuntu instalátor můžete stáhnout z cloudmin-gpl-debian-install.sh . Jakmile budete mít na systému Linux, který chcete spustit Cloudmin na, spusťte jej pomocí příkazů:

chmod +x cloudmin-gpl-debian-install.sh 
./cloudmin-gpl-debian-install.sh 


Vzhledem k tomu, že stáhne četné balíčky z internetových stránek Cloudmin a Vaše Linuxová distribuce je úložiště, může trvat až 10 minut na dokončení instalace. Jakmile je hotovo, můžete se přihlásit do Webmin na https://yourserver:10000/ vidět Cloudmin uživatelské rozhraní.

Cloudmin GPL Repository

Jednou z hlavních výhod použití instalačního nad zřízení Cloudmin ručně, je APT nebo YUM úložiště, které je nastavuje na vašem systému. To zahrnuje Debianu nebo RPM balíčky pro Webmin a Cloudmin moduly, plus další závislostí, jako je Perl modulů.

Když aktualizace Cloudmin souvisejících balíčky jsou k dispozici, budou zobrazeny na stránce systémové informace, které se zobrazí na pravé straně rámu po přihlášení můžete nainstalovat všechny aktualizace s kliknutím na tlačítko, nebo použijte Virtualmin balíčku aktualizace modulu jejich instalaci selektivně.

Original version: http://www.webmin.com/cinstall-xen.html