Dětský mysl bloudí


Translated by
Alex Novak

Q. Naše 8-rok-stará vnučka, druhé srovnávač, je legrační, milující a starostlivá - opravdu dobrý kluk s dobrými přáteli - ale ona je trochu Space Cadet. I když je skvělá čtečka a dělá dobře v každém předmětu ve škole, dokonce i její pre-K učitelka řekla, že závěje do svého vlastního světa někdy. V letošním roce však, učitel řekl rodičům, že často má připomínat svou dceru dokončit její školní práci a novinky rozrušil rodiče. Jsou teď bojí, že jejich holčička bude dělat špatně ve třetí třídě, protože ona nemá mnoho nezávislých studijních návyků, které jeho curriculum vyžaduje. Proč její mysl bloudit? Můj vnuk je ve velmi dobrém zdravotním stavu a podle testů, ona nemá ADHD a její oči a její sluch jsou v pořádku, taky. Je nějaký způsob, jak můžeme pomoci tomuto dítěti?

A. Vždy existují způsoby, jak pomoci dítěti. Některé z nich jsou složité a drahé, a některé jsou rychlé a neformální, ale nejlepší (a nejjednodušší a nejlevnější) způsob, jak pomoci své vnučce, je všímat si a povzbudit ji síly mnohem více než její nedostatky. Vaše vnučka je nikdy nebude stejně dobrý ve všem, co dělá víc, než její rodiče. Nebo její prarodiče.

 

 

Dokonce i děti, které dělají jedničku ve škole, jsou ze své podstaty lepší v některých věcech, než ostatní. Mysl se liší od jednoho dítěte k druhému, protože každý mozek je zapojen trochu jinak, což může vést vaše vnučka více naslouchat informacím, které apeluje na její talenty a zájmy, než na informace, které nudí ji. Nebo možná přikývne pryč, protože učitel je nudný, nebo proto, že je unavený a potřebuje, aby se duševní přestávku. Děti často jednají, jako že v případě, že nemají dostatek spánku v noci, jedí hodně zpracovaných potravin nebo jejich zapojení má několik závady. Je možné, že by mohla mít nějaké poruchy učení, velké nebo malé, ale její rodiče by měli vědět, že i oni se liší od dítěte k dítěti.

Pokud vaše vnučka má sluchový závada, pak včela, která bzučí vedle třídě okna může znít tak hlasitě, jak učitele hlasu. Další dítě nemusí psát dobře, protože jeho závada narušuje tělesné nebo duševní obratnost tento úkol potřebuje. Ostatní děti mohou to udělat dobře v historii, pokud se nemůžete rozhodnout, který skutečnosti jsou nejdůležitější nebo v případě, že zabřednout do detailů. Stále jiní dělají špatně, ve škole, pokud jejich postižení jim nedovolí plán dobře, pamatovat, co jsem četl, nebo přemýšlet o důsledcích v případě, že zlobí. Pokud rodiče mají štěstí - a může si to dovolit - mohou pravděpodobně najít neurobiolog, který může nejen říct jim, zda jejich dítě má poruchy učení, ale co to je a jak to opravit.

Měl by říct své dceři, taky, takže nebude tak trapné, když učitel fusses na ni kývl off ve třídě. Rodiče nemohou počítat s ní přerůst své postižení, i když některé děti dělají. Ale mohou ji naučí některé strategie pro vyrovnání problémy, které způsobují. Rodiče by měli také ujistit, že jejich dítě dělá svůj domácí úkol na klidném místě, které je v jejich blízkosti, ale ne TV nebo něco jiného, ​​co je hlučný. Měly by ji uklidnit hodinu před jejím spaním, takže ona bude usínat snadno, a měla by používat bílý šum stroj, pokud se nemůže usnout do 15 minut. Měla by si dostatek spánku a jíst super-zdravé potraviny získat extra energii, protože je to vyčerpávající pro dítě dělat svou školní práci a překonat mentálním postižením ve stejnou dobu.

Lepek a mléčné výrobky mohou také některé děti drift do jiného světa, nezdravé potraviny a limonády mohou některé děti mdlý a nutit ostatní, aby hyperaktivní. Každý rodič žáka - zasněný, nebo ne - by si také přečíst "A Mind na čas" od Mela Levina, protože vysvětluje styly učení, že všechny děti mají, a zda byly poruchami učení, nebo ne.