HealthTap velký datový hodnota anonymního pacienta


Translated by
George Mann

Lékařská úložiště dat HealthTap, která sbírá otázky od anonymních uživatelů a krmí je do kolekce 35.000 licencovaných lékařů, oznámila ve čtvrtek že umožní uživatelům označit své dotazy s povolením lékařů s ještě více osobní ačkoli non-identifikace detailů. To není bezešvé, bezpečný univerzální lékařské záznamy databáze, ale může to být krokem na cestě k tomuto ideálu. HealthTap uživatelé mohou dříve označit své otázky na platformě s klíčovými slovy a tagy, ale jak dnes, oni mohou přidat atributy jako pohlaví, pre-existujících podmínek a předepsaných léků. To znamená, že místo nyní sbírá data o třech rozměrech, spíše než dvě - s myšlenkou bylo, že čím více atributů na otázku, bude odpověď, tím lépe širšího kontextu lékařů bude.

Nakonec, platforma je chůze po tenkém ledě. Je na jedné straně, snaží nakrmit hladové pacientů pro lepší přístup ke spolehlivým zdravotnický informační on-line a ty, kteří si přejí, aby se návštěvy ordinace efektivnější. Ale, na druhé straně, je na místě řídit přísné zákony na ochranu soukromí kolem pacientů lékařských dat - tak, že je třeba tazatelů 'zůstat zcela anonymní. Uživatelé mohou, za poplatek, komunikovat s lékaři one-on-one, což jim umožňuje zvednout závoj a sdílet více o sobě s lékařem. Ale čára tam znovu v době stanovení diagnózy. Lékaři není dovoleno diagnostikovat uživatele v libovolném místě, a to buď jeden-na-jeden nebo ve svých veřejných reakcích. Projekt, který byl zahájen v roce 2010, součástí celé PubMed databázi v září jako reference pro uživatele.

A podle ticker na webové stránce, více než 615 milionů otázky byly zodpovězeny a téměř 3700 životů zachránil, odrazem dopisů Gutman říká, že společnost získala od uživatelů. Daleko od bezešvé a bezpečné univerzální lékařských záznamů databáze, platforma stále zdůrazňuje vlastní sílu údajů rozvedenými z identity. HealthTap snaží využívat data uživatelů jsou schopny poskytnout anonymně zmocnit větší komunitu pacientů a lékařů, což digitální zdravotní péče osobní ve stylu Amazon nebo Netflix. "Věřím, že na konci dne," uvedl Gutman, "jednotka, která je třeba kontrolovat dat není vláda, nikoliv lékař a ne léčebna. Ale je to uživatel sám. "