Šíření Independent a nadnárodní obsah

Jak jsme odpočítávat do širokého vydání naší nové knihy, Roztíratelné Média: Vytváření hodnoty a význam v síťovém kultury, které jsem spoluautorem je Sam Ford a Joshua Green, jsme vyvalit tento týden dalších pět eseje - v tomto případ, který se zabývá základními otázkami z knihy v kapitolách o nezávislých médií a nadnárodních mediálních toků. Jeden konečný plodiny esejů z projektu půjde v on-line příští týden. Do teď, někteří z vás dobře možné přijímat kopie knihy pokročilé objednané přes Amazon nebo New York University Press. Rádi bychom vědět, co si myslíte. Měl jsem to štěstí, aby mohli sdílet některé myšlenky o tomto projektu minulý týden s fakultou a studenty na Concordia University.

Dlouhý ocas digitálních her

David Edery

V zuří debaty o legitimnosti a důsledcích "long tail" teorie (Anderson 2006), několik trhy získaly větší pozornost než ty, věnovaná digitálně distribuované videohry. Zastánci dlouhý ocas tvrdí, že digitální distribuce bude konečně zase historicky hit-řízený herní průmysl na jeho hlavě, že budoucí výnosy budou poháněny spotřebitelské aktivity distribuována přes obrovské katalogu videoher vyvinuté, z velké části nezávislé hry vývojáři na rozdíl od obrovských vydavatelů, že se ukáže důsledně výhodnější zaměřit se na specializované publikum v tomto novém světě digitální distribuce her, spíše než se zaměřit na rozvoj široce přitažlivé hity a (pro ty z nás zájem o roztíratelnost model), že nová generace spotřebitele, kteří budou aktivně vyhledávat a podporovat nejvyšší kvalitu obsahu, řízení příjmy nejzasloužilejších herních vývojářů a vede ke zdravějšímu a živější ekosystému videohry celkově.

Nemůže být pochyb o tom, že povzbudivé známky tohoto vývoje se začaly objevit se všude. Mnoho dnes významných nezávislých herních vývojářů, jako jsou Behemoth a 2D Boy, mají zadlužené konzole na bázi digitálních distribučních platforem, jako je Xbox LIVE, WiiWare a Playstation Network (PSN), aby trhy, které byly dříve přístupné pouze pomocí dlouhého ramene tradiční vydavatele. Tito vývojáři mají vzniknout nejen oceněné hry, které přinesly značné množství zisku. Mají v mnoha případech udržel práva k jejich duševního vlastnictví (IP) a pracovat s téměř úplnou samostatnost, nemyslitelná situace pro malé vývojáře herní konzole jen před několika lety. A zatímco digitální distribuce na konzole obvykle generuje největší rozruch, nezávislí vývojáři udělali stejně velký pokrok na mobilních zařízeních, web a PC díky široké paletě kanálů (obchody jako iTunes, Android Market a vodní páry; portály, jako Kongregate.com, a obecnější distribuce přes weby sociálních sítí, jako je Facebook, abychom jmenovali jen několik). Důvtipný pozorovatelé si všimli, že v mobilních ekosystémů zejména nezávislých vývojářů důsledně měli větší úspěch než v tradičních vydavatelů pruniku do "top 10".

VÍCE

(Sp) čtení Digital Comics

Geoffrey Long

Komické knihy-zejména jednotlivá čísla, nebo "diskety", byly vždy roztíratelné. Jako děti v roce 1980, by moji přátelé a já zamířit do naší místní komiksu obchodě, každá se objeví s náručí diskety, pak strávit odpoledne prvním čtení přes naše vlastní trať a pak navzájem. Obvykle by alespoň jeden z disket mých přátel z nějakého většího vícedílné oblouk příběhu, a pokud to bylo k ničemu, tak bych buď jít kopat přes mého kamaráda sbírky nebo listoval ve skladovém zpět otázek zjistit, co se děje na. Sdílení, doporučení, drillability, a obrovské složitosti vyprávění byly součástí našeho každodenního života dlouho předtím, než jsme mohli dokonce řídit.

Webcomics se objevily jako alternativní forma publikování, který dělá takové postupy ještě jednodušší. Mnoho webcomics využít RSS kanály dodávat nové splátky prostřednictvím e-mailu nebo RSS čtečka aplikací, a mnoho webcomics nabídnout fóra kde fanoušci mohou chatovat a hašteřit a sdílet své oblíbené komiksy spolu navzájem, stejně jako moji přátelé a já jsem osobně před tolika lety. Nyní mohu doporučit komiks s přáteli po celém světě a to buď e-mailem je odkaz na webcomic v místě (a tím i poslední komik) nebo "trvalý" k archivované stránky, nebo častěji teď tím, že SMS, IMing nebo Facebook zpráv je taková souvislost. Mnoho webcomics jako Emily Horne a Joey Comeau je měkčí svět, patří vestavěné widgety pro fanoušky doporučit na on-line služby, jako je Digg, Facebook, Reddit, StumbleUpon, Del.icio.us, Technorati a Twitter. Scott Kurtz v PVP obsahuje widgety sdílet všechny proužky na dvacet různých služeb.

Na rozdíl od tradičních tištěných komiksů, pro které většina spisovatelů a umělců v rámci práce "práce k pronájmu" smluv u velkých vydavatelů, jako je Marvel a DC jsou webcomics obvykle vlastněny a provozovány jejich tvůrci a spoléhají na příjmy plynoucí z reklamy, ventilátorů předplatné / členství, nebo prodej doplňkové zboží. V důsledku toho, pro tvůrce, jak se jedinci koupit jeden výskyt jejich práce (např. tradiční tištěné diskety), je méně důležité, než kterým je trvalý vztah, agregaci velké opakující se skupinu v průběhu času. Jednoduchost systému podporuje tuto URL, při doporučování komiks příteli, mohl bych zkopírovat a vložit obrázek z komiksu sám do e-mailu, zbavovat se kontext, reklamy a odkazy na související zboží, ale proč se trápit, když sdílet odkaz je tak snadné?

VÍCE

Využití Hodnota Autoři

Jonathan Gray

Klíčovým dilema jak pro spotřebitele, mediální a výrobců v dnešním mediálním prostředí je Rozpoznání: s tolik média šíří a ještě zoufale chce být rozšířen, jak se rozhodneme, co konzumovat? V důsledku toho spotřebitelé potřebují vysoce účinné filtry, nasměrovat je do médií, které jsou s největší pravděpodobností těšit a pryč od toho, je nepravděpodobné, že si, výrobci, zatím, je třeba vyvinout techniky, aby zajistily, že jejich obsah má bezpečný průchod těchto filtrů a najde publikum s největší pravděpodobností rádi svou práci. V tom spočívá význam a použití pro, autorů.

Ve srovnání s tvůrčí osobnosti-producentů, spisovatelů, umělců, návrhářů a nepřeberné množství dalších slov v běžné mluvě k označení těch, kdo si média-an "autor" je někdo, na koho bychom přisoudit zvýšenou úroveň oprávnění a autonomie nad položkou médií v pochybnost. Většina spotřebitelů působí na předpokladu, že obrovské množství médií nestojí za osobně náročné, a to buď proto, že je firemní hackery napsal výborem, jen aby rychlý prachy, protože je to amatérský a nekompetentní, nebo prostě proto, že není odvolání na některou z jejich zájmy. Autor, i když je totem svého druhu, který znamená určitou úroveň dovedností a jedinečnost vize. Chcete-li mluvit o autorské profesionálně vyrobené obsahu je prosazovat tvořivost a sebevyjádření, v čem je příliš často charakterizovat jako anonymní, barva-by-čísla průmyslu, jakož i mluvit autorů pro amatérské produkoval obsah je atribut ARTISTRY v tom, co Dá se také často charakterizován jako svět plný každého z nás nahraných videí koček. Diskuse autory může být způsob, jak ověřit produktu uvedeného autory, a tím dovolit diskutovat o umění, význam a hloubku v některých populárních médiích bez přisuzování ARTISTRY nebo hloubku do všech populárních médiích.

Současně, přesně, kdo je autorem se lze vášnivě sporné a proměnlivá, stejně jako průmysl obsahu mohou představovat jednoho autora, zatímco fanoušci mohou podívat na ostatní, někdy pracovat odhalit, kdo je "skutečný" autorem. Například, zatímco The Simpsons je často populárně mluví jako Matt Groening, mnoho fanoušků jmenovat další osoby v přehlídce produkce jako pravého zdroje (y) přehlídky je vnímána lesk, a proto za jeho autora (y). Skutečnost, že lidé by se obtěžovat se dohadovat, kdo je autor by měl znamenat, kolik název autor záležitostí, a nabízí úvodní znamení důležitosti autorů.
VÍCE

Švédský model

Nancy K. Baym

Švédsko je malá země, ale přesto má jeden z největších světových a nejprodávanější hudební scény. Možná si myslíte, ABBA, a nebudete se mýlit, ale jsou to jen nejznámějším východiskem velmi dlouhým ocasem, tisíce kapel zahrnující každý žánr a míra úspěchu. Švédsko je také domov pro The Pirate Bay, největším světovým torrenting webu, který ABBA Björn Ulvaeus skladatel byl odsoudil jako uzavřená pro ty, kteří jsou líní a lakomý, a nechápou, že pokud tvůrci nemohou předvídat platbu, budou Nikdy uvolnění hudba ("ABBA hvězda" 2009). Od příchodu zápisu do počátku dvacátého století, reprodukovaná hudba byla hlavním ekonomickým dobro hudebním byznysu. Proto není divu, že tradiční průmysl byl tak hlučný v jejím úsilí o démonizovat a žalovat uploaders a podporovat národní politiky, které omezují schopnost posluchačů šíření hudby.

Dále po ocas, i když Švédsko je domovem mnoha umělců a snaží navazovat nový způsob, jak přes houštiny, který odmítá představy, že některé platby je předpokladem pro umělecké vyjádření, nebo že sdílení souborů snižuje ekonomiku jejich podnikání . Postoje a jednání švédský model, konsorcium sedmi nezávislých značek spáchaných na optimističtější dialogu o hudbě budoucnosti, a další švédské etikety a hudebníci dát roztíratelnost ve středu jejich nadějí pro budoucnost hudebního průmyslu. Drobné štítek písně Kéž bych psal, v čele s Martinem Thörnkvist, který také stojí v čele švédského modelu, sdílel kancelář s Pirate Bay spoluzakladatel a Thörnkvist obrázky svého labelu zboží v nejvyšší kvalitě na Pirate Bay. Labrador, další švédský nezávislý štítek, rozdá roční samplery přes Pirate Bay a příspěvky Všechny jeho singly zdarma ke stažení na svých internetových stránkách.

Tito podnikatelé vzali k srdci, že pokud jejich hudba nešíří, to může také být mrtvý. Logika jde takhle: Jsme malá a má minimální rozpočet. Existuje jen málo tradiční systémy, které podpoří naši muziku, tak bude málo lidí má možnost slyšet to přes sdělovacích prostředků. Čím více lidí, kteří slyší, bude větší publikum se. I když většinu z toho publika neplatí pro CD nebo MP3, se plátek, který se být větší, než celé publikum by jinak bylo. A plátek, který se nevyplácí kupovat hudbu lze také platit na jiné věci. Jak Thörnkvist dát při řešení hudebního průmyslu publikum na MIDEMNet, "radši bych jeden milion posluchačů a sto kupujících než sto posluchačů a sto kupující" (2009).

VÍCE

Nadnárodní Diváci a východní Asie Televize

Xiaochang Li

Vezměme si klip z japonské revue Arashi no Shukudai-kun, který nedávno dělal jeho cestu na YouTube na začátku roku 2009: malá skupina japonských popových zpěváků jsou vyzváni, aby jíst "překvapivě velký" hamburger pojmenovaný po městě v prefektuře Ibaraki a si srandu o tom, jak "Super Američan" je situace. Oni navrhnou, že burger inspiruje je obléct kombinézu a růst "úžasný" chlupy na hrudi, zatímco Bruce Springsteen "Born in the USA" řve na pozadí. Klip byl pak titulky v angličtině dvěma ventilátory sídlem v Austrálii a oběhu na základě jeho odvolání k anglicky mluvící diváky na "J-pop" umělců ve videu jako ztělesněný podívanou japonské populární kultury. Různé verze klipu byly distribuovány prostřednictvím on-fan komunity na LiveJournal, rusko-vlastnil sociální blogovací platformy s úřady se sídlem v San Franciscu a jiných fór, a fanoušci sdílet odkazy přes jejich blogy, Facebook, Twitter, Delicious, a jiné sociální mediálních kanálů. V rámci tohoto procesu byl Arashi no Shukudai-kun klip recontextualized, přeformátování, resubtitled a přesměrovány na nové (a někdy i nečekané) diváky na každém kroku na cestě. Daleko od výjimečné, existuje nespočet klipy, jako je tento na YouTube: v globálním roztíratelné mediálním prostředí, jeho brázdí cestu tam a zpět přes několik států, jazykové a kulturní hranice se stává naprosto běžné.

Nejen, že je nadnárodní pohyb média stávají stále všudypřítomná, že se také výrazně více a více viditelně multinodal. Proto musíme jít nad rámec použití Bruce Springsteen v pozadí japonské estrádní jako součást parodie a indigenization západních kulturních materiálů zvážit její další pohyb, jak je zvednut, překládal a rozešle grassroots zprostředkovatelů, předávání vzájemně si odporujícím a překrývání obvodů, často mimo dosah zavedených mediálních odvětví a trhů. Stručně řečeno, musíme se podívat mimo místa výroby a spotřeby, aby zvážila postupy přenosu a tras cirkulační prostředky a způsobem, kterým lidé šíří média k sobě, které jsou stále tvarování toku nadnárodní obsahu.

Original version: http://henryjenkins.org/2013/01/spreading-independent-and-transnational-content.html